Büşra Dede

Tkhv.org.tr » Eğitmenlerimiz » Büşra Dede
Büşra Dede

Büşra Dede

Uzmanlık Alanı       : Resim

Doğum Yeri             : İstanbul

2010-2011 eğitim döneminde Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümüne girmeye hak kazanan sanatçı 2014- 2015 döneminde mezun oldu.

Okuduğu süreç boyunca bir çok sanatçı ve ekiple atölye ve uygulama (workshop) çalışmalarında hem eğitmen, hem de katılımcı olarak bulundu.

Marmara Üniversitesi Resim Bölümü akademik kadrosunda yer alan Yrd. Doç. Devabil Kara’nın ekibinde yer alarak çeşitli okullarda duvar resimleri yaptı. Yine okuduğu süreç boyunca anaokullarında çocuklar için atölye programları hazırladı ve uyguladı. Yaptığı atölye çalışmalarının yanı sıra Güzel Sanatlar Fakülteleri’ne hazırlık kurslarında öğrencilere dersler verdi.

2011- 2013 yılları arasında sanatçı Nurdan Likos’un asistanlığını,

2015 yılında, (1997-2005 döneminde) Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı görevini üstlenen ve BAKSI Müzesi kurucusu olan Hüsamettin Koçan’ın asistanlığını yaptı.

2014 yılında Marmara Üniversitesi Resim Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Kerim Kılıçarslan’ın ekibine katılarak Cameks Cam Tasarım Atölyesi’nde çalıştı.

2016 yılında, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde, Adnan Menderes Ortaokulu’nda görsel sanatlar öğretmeni olarak çalıştı.

Kadıköy’deki atölyesinde sanatsal çalışmalarına devam eden Büşra Dede, Üniversiteler bünyesinde ve farklı sanatçıların katılımıyla sergilere katıldı.

2016 yılından itibaren İSMEK bünyesinde, Kasım 2017 döneminden itibaren de Türk Kültürüne Hizmet Vakfı Merkezi’nde Resim Eğitimi vermektedir.

 

 

Yazdır