“Sanatta Zaman ve Mekân” Sanat Etkinliği

Tkhv.org.tr » Bizden Duyurular » “Sanatta Zaman ve Mekân” Sanat Etkinliği
“Sanatta Zaman ve Mekân” Sanat Etkinliği

TKHV Caferağa Medresesi olarak ev sahipliğini yaptığımız sanat etkinliğimiz; Dekoratif Süsleme öğrencimiz Saba Sakarya ve Mimar Ressam Fevzi Yavuz’un organizasyonu, Ressam Orhan Zafer’in sanat danışmanlığıyla 27-29 Temmuz tarihleri arası gerçekleştirildi.

Etkinliğimizde; 8 Resim ve 1 Cam sanatçısı olmak üzere, 9 sanatçı; 3 gün süreyle Medresemizde canlı performans sergiledi. Aynı zamanda; 2 gün süreyle Ebru ve Çini sanatçılarımız da Medrese koridorlarında çalışmalarını sürdürerek, ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Bunların yanı sıra; LÖSEV’e (Lösemili Çocuklar Vakfı’na) ait, LSV Dükkan standı 27-28 Temmuz tarihlerinde etkinliğimizde bulundu. LSV Dükkan’da; tedavi sürecini tamamlamış gençler ve tedavisi devam eden çocukların annelerinin üretmiş olduğu ürünler, tedavi süreci devam eden çocuklarımızın masrafları için kullanılmak üzere LÖSEV gönüllüleri ve bağışçılarının beğenisine sunuldu.

Etkinliğimizin son günü olan 29 Temmuz tarihinde, 14:00-16:00 saatleri arası sanatçılarımızın eşliğinde çocuklara yönelik Serbest Boyama Atölyesi gerçekleştirildi.

449 yıllık tarihi mirasımızda gerçekleştirilen etkinliğimiz kapanış töreniyle son bulurken,  sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü.

Katılımcı sanatçılar tarafından Vakfımıza bağışlanan eserler; 31 Temmuz itibariyle TKHV Caferağa Medresesi’nde sergilenmektedir.

Foto Galeri
📆 17 Temmuz 2018 Salı 17:21   ·   ⎙ Yazdır